All the latest football results from the Hucknall and Bulwell area

CHECK out all the local football results.
CHECK out all the local football results.

Here are all the latest local football results involving teams, leagues and cups in the Hucknall and Bulwell area. Please note that some teams in the Notts Sunday Morning League played double-headers (ie: two 60-minute games against each other on the same day) to relieve fixture congestion.

WINDSOR FOODSERVICE

CENTRAL MIDLANDS LEAGUE

SOUTH DIVISION

BULWELL No Match, HUCKNALL ROLLS LEISURE 4 Belper United 2, LINBY COLLIERY WELFARE 3 Holbrook St Michael’s 1, Mickleover Royal British Legion 1 Clifton All Whites 6, Mickleover Royals 2 Pinxton 0, Real United 2 HUCKNALL TOWN 2, Southwell City 1 Eastwood Community 4, Swanwick Pentrich Road 3 Blidworth Welfare 2.

FLOODLIT CUP, SOUTHERN SEMI-FINAL

Blidworth Welfare v Eastwood Community (playing Tuesday night). Blidworth to play Hucknall Rolls Leisure, Mickleover Royals or Pinxton in the Southern final.

FLOODLIT CUP, SOUTHERN QUARTER-FINAL

HUCKNALL ROLLS LEISURE v Belper United (playing Wednesday night). Rolls to play Mickleover Royals or Pinxton (who play next Wednesday night) in the Southern semi-finals.

RESERVES PREMIER DIVISION

Holbrook St Michael’s Reserves 2 HUCKNALL TOWN RESERVES 3, Pinxton Reserves 1 Harworth Reserves 3, Sherwood Colliery Reserves 3 Belper United Reserves 1.

PRECISION TRAINING

NOTTS SENIOR LEAGUE

SENIOR DIVISION

TUESDAY NIGHT: Bilborough Town v Kirton Brickworks.

LAST SATURDAY: Attenborough 4 PMG Cavaliers 2, Beeston 6 Awsworth Villa 1, Bingham Town 1 Selston 2, Boots Athletic 3 Ruddington Village 3, Cotgrave 3 West Bridgford 2, Kirton Brickworks 1 Keyworth United 7.

DIVISION ONE

Ashland Rovers 2 HUCKNALL ROLLS LEISURE RESERVES 1, Awsworth Villa Reserves 1 Magdala Amateurs 2, Netherfield Albion 2 Newark Flowserve 2, Radcliffe Olympic Reserves 1 South Normanton AFC Reserves 1, Ruddington Village Reserves 4 LINBY COLLIERY WELFARE RESERVES 1, Underwood Villa 2 Gedling Southbank 0, Wollaton Reserves 2 Kimberley Miners Welfare Reserves 1.

DIVISION TWO

AFC Clifton 3 Newark Town Reserves 3, Bilborough Town Reserves 6 Keyworth United Reserves 2, Bilborough United 7 FC Samba 0, Kimberley Miners Welfare AFC 1 Cotgrave Reserves 0, Nottinghamshire Reserves 0 Aspley Park 2, Sandhurst Reserves 1 Calverton Miners Welfare 1, Underwood Villa Reserves 1 Ashland Rovers Reserves 5, WATNALL ATHLETIC No Match.

MIDLAND AMATEUR

ALLIANCE

PREMIER DIVISION

BESTWOOD MINERS WELFARE SPORTS CLUB 8 Kirkby Athletic 1, Mansfield Hosiery Mills 2 FC Coopers 6, Old Elizabethans 1 Beeston Old Boys Association 1, Rainworth Rangers 1 AFC Farnsfield 1, Ravenshead 0 AS Plant Limited 3, Southwell City 3rd 5 Trent Vineyard 4.

NOTTS SUNDAY

MORNING LEAGUE

PREMIER PREMIER DIVISION

ACAF Sycamore Saints 3 Gedling Inn 8, HALF MOON 2 Carlton Top Spot 6, HUCKNALL TOWN SUNDAY 3 Trentside 4, Queen Adelaide 1 Nuthall 2, Trentside 3 HUCKNALL TOWN SUNDAY 0, Trowsers 1 Old Colonial 3.

PREMIER DIVISION ONE

BARFLYS H2O 2 ABP 3, Edwalton 0 Top Valley United 3, Premium 3 THE EMPIRE 0, Robin Hood 3 ATHLETICO T8’S 0, Stratford Haven 4 MIS United 2, THE EMPIRE 0 Premoum 5.

SENIOR DIVISION TWO

ACAF Sycamore Saints Reserves 7 The Castle Inn 0, Bridgford Taverners 2 AFC Gedling 2, Carlton Top Spot 1 BESTWOOD MINERS WELFARE 5, Dovecrest 2 Premium Reserves 3, Premium Reserves 2 Dovecrest 2, THE NABB INN 6 Real United Sunday 1.

SENIOR DIVISION THREE

Horse And Jockey Arnold 1 Borussia TNF 1, Kingswell Rangers 2 AFC DOWHAN 3, Major Oak 4 Strelley 1, Nags Head Bobbers Mill 0 Bilborough Rangers 3, Queen Adelaide Reserves 4 Wollaton Hall 5.