All the local football results from the Hucknall and Bulwell area

CHECK out all the local results
CHECK out all the local results
0
Have your say

Here are all the weekend’s local football results involving teams and leagues from the Hucknall and Bulwell area:

CENTRAL MIDLANDS LEAGUE

SOUTH DIVISION

Belper United 3 Real United 0, BULWELL P Eastwood Community P (waterlogged pitch), Clifton All Whites 4 Southwell City 2, Harrowby Saints 1 LINBY COLLIERY WELFARE 3, HUCKNALL ROLLS LEISURE No Match, HUCKNALL TOWN 2 Blidworth Welfare 0, Pinxton P Mickleover Royal British Legion P.

RESERVES PREMIER DIVISION

Blidworth Welfare Reserves 2 Pinxton Reserves 1, Eastwood Community Reserves 2 Harworth Reserves 2, HUCKNALL TOWN RESERVES No Match, Holbrook St Michael’s Reserves 3 Belper United Reserves 2, Thoresby Colliery Welfare Reserves 3 Shertwood Colliery Reserves 2.

NOTTS SENIOR LEAGUE

SENIOR DIVISION

Beeston P West Bridgford P, Keyworth United 1 Burton Joyce 4, PMG Cavaliers P Bilborough Town P, Ruddington Village 0 Selston 4, Sandhurst 1 Boots Athletic 2, Wollaton 2 Attenborough 0.

DIVISION ONE

Ashland Rovers 7 Netherfield Albion 1, Newark Flowserve 3 Nottinghamshire 0,.

JUNIOR CUP, SECOND ROUND

Bilborough Town Reserves P Ruddington Village Reserves P, LINBY COLLIERY WELFARE RESERVES 5 Southwell City Reserves 2, Radcliffe Olympic Reserves 3 Keyworth United Reserves 4.

NOTTS FA SATURDAY

INTERMEDIATE COUNTY CUP

SECOND ROUND (last 32)

Gedling Southbank 3 Wollaton Reserves 3 (after extra-time, Wollaton 4-1 on penalties), HUCKNALL ROLLS LEISURE RESERVES P Cotgrave P (waterlogged pitch), Kirton Brickworks 0 BESTWOOD MINERS WELFARE SPORTS CLUB 1, Underwood Villa 2 Awsworth Villa 0.

NOTTS FA SUNDAY

SENIOR COUNTY CUP

QUARTER-FINALS

Trentside P HUCKNALL TOWN SUNDAY P (waterlogged pitch).

NOTTS SUNDAY

MORNING LEAGUE

FA ALL-ENGLAND SUNDAY CUP,

SECOND ROUND

Nuthall 1 Haunchwood Sports (Nuneaton) 1 (after extra-time, Haunchwood won 4-1 on penalties), OJM (Birmingham) 4 Gedling Inn 0.

PREMIER PREMIER DIVISION

ACAF Sycamore Saints 3 Cl;umber 4, Birchover Park P Old Colonial P, Queen Adelaide P Carlton Top Spot P.

PREMIER DIVISION ONE

BARFLYS H2O 0 MIS United 4, Edwalton 2 THE EMPIRE 2, LAFC 1 ABP 5, Premium 1 AFC H2O 3, Robin Hood 2 Top Valley United 2, Stratford Haven 2 ATHLETICO T8’S 1.

SENIOR DIVISION TWO

Beeston Biz 3 Bridgford Taverners 6, Bestwood FC 7 Real United Sunday 2, BESTWOOD MINERS WELFARE P THE NABB INN P, Dovecrest 0 Carlton Top Spot Reserves 3, AFC Gedling 4 The Castle Inn 5.

SENIOR DIVISION THREE

AFC DOWHAN 2 Strelley 2, Borussia TNF 1 Wollaton Hall 7, Horse And Jockey Arnold 1 Netherfield Colts 7, Kingswell Rangers 12 (Twelve) Edwalton Reserves 1, Major Oak 11 (Eleven) Bilborough Rangers 2, Queen Adelaide Reserves 3 Nags Head Bobbers Mill 1.