All the local football results from the Hucknall and Bulwell area

CHECK out all the local football results.

CHECK out all the local football results.

0
Have your say

Here are all the latest local football results involving teams, leagues and cups in the Hucknall and Bulwell area:

WINDSOR FOODSERVICE

CENTRAL MIDLANDS LEAGUE

SOUTH DIVISION

TUESDAY NIGHT: Pinxton v Clifton All Whites.

LAST SATURDAY: BULWELL No Match, Clifton All Whites 2 Belper United 2, Holbrook St Michael’s 0 Blidworth Welfare 5, HUCKNALL ROLLS LEISURE 1 Pinxton 1, HUCKNALL TOWN 1 Swanwick Pentrich Road 0, LINBY COLLIERY WELFARE 1 Eastwood Community 0, Real United 1 Mickleover Royals 4, Southwell City 0 Mickleover Royal British Legion 2.

LEAGUE CUP, THIRD ROUND (last 16)

HUCKNALL ROLLS LEISURE v Sherwood Colliery (playing on Wednesday night).

RESERVES PREMIER DIVISION

Harworth Reserves 3 Holbrook St Michael’s Reserves 2, Pinxton Reserves 4 Belper United Reserves 0, Sherwood Colliery Reserves 1 HUCKNALL TOWN RESERVES 2, Swanwick Pentrich Road Reserves 6 Eastwood Community Reserves 2, Thoresby Colliery Welfare Reserves 2 Mickleover Royal British Legion Reserves 2.

RESERVES LEAGUE CUP, FIRST ROUND

Heanor Town Reserves v Mickleover Royal British Legion Reserves (playing on Tuesday night).

PRECISION TRAINING

NOTTS SENIOR LEAGUE

SENIOR DIVISION

Beeston 3 PMG Cavaliers 4, Bilborough Town 1 Attenborough 3, Burton Joyce 7 Boots Athletic 0, Cotgrave 2 Bingham Town 1, Kirton Brickworks P West Bridgford P, Ruddington Village 4 Awsworth Villa 1, Sandhurst 1 Keyworth United 2.

DIVISION ONE

Ashland Rovers 0 Underwood Villa 5, HUCKNALL ROLLS LEISURE RESERVES No Match, Kimberley Miners Welfare Reserves 4 Southwell City Reserves 0, Newark Flowserve 1 LINBY COLLIERY WELFARE RESERVES 2, Nottinghamshire 0 Ruddington Village Reserves 5, Radcliffe Olympic Reserves 3 Gedling Southbank 3, South Normanton AFC Reserves 9 Magdala Amateurs 0, Wollaton Reserves 1 Netherfield Albion 2.

DIVISION TWO

AFC Clifton 5 Bilborough TGown Reserves 0, Aspley Park 12 (Twelve) Sandhurst Reserves 0, Bilborough United 0 Kimberley Miners Welfare AFC 1, WATNALL ATHLETIC 0 FC Samba 2.

JUNIOR CUP, QUARTER-FINALS

Cotgrave Reserves 3 Keyworth United Reserves 4, Newark Town Reserves 1 Ashland Rovers Reserves 1 (after extra-time, Ashland won 4-3 on penalties).

MIDLAND AMATEUR

ALLIANCE

PREMIER DIVISION

FC Coopers 1 Woodborough United 2, Kirkby Athletic 0 BESTWOOD MINERS WELFARE SPORTS CLUB 2, Mansfield Hosiery Mills 5 Beeston Old Boys Association 2, Old Elizabethans 0 AS Plant United 4.

NOTTS SUNDAY

MORNING LEAGUE

PREMIER PREMIER DIVISION

ACAF Sycamore Saints 4 Old Colonial 7, HALF MOON No Match, HUCKNALL TOWN SUNDAY 2 Carlton Top Spot 3, Queen Adelaide 2 Gedling Inn 4, Trentside 2 Nuthall 4, Trowsers 3 Clumber 0.

NOTTS FA SUNDAY SENIOR COUNTY CUP, SEMI-FINAL: RHP Sports and Social (Newark) 3 Attenborough Cavaliers 5. Attenborough play Nuthall in the final on Tuesday 24th March at Basford United FC.

PREMIER DIVISION ONE

ABP P MIS United P, BARFLYS H2O 2 ATHLETICO T8’S 5, Edwalton 3 AFC H2O 2, LAFC 3 Premium 9, Robin Hood P THE EMPIRE P, Stratford Haven P Top Valley United P.

SENIOR DIVISION TWO

ACAD Sycamore Saints Reserves 4 THE NABB INN 2, Carlton Top Spot Reserves 1 AFC Gedling 4, Dovecrest P BESTWOOD MINERS WELFARE P, Premium Reserves 1 Bestwood FC 4, Real United Sunday 2 The Castle Inn 2.

SENIOR DIVISION THREE

AFC DOWHAN 1 Edwalton Reserves 7, Bilborough Rangers 1 Wollaton Hall 5, Kingswell Rangers 9 Borussia TNF 0, Nags Head Bobbers Mill 1 Strelley 7, Queen Adelaide Reserves 7 Horse And Jockey Arnold 2.