All the local football results from the Hucknall and Bulwell area

editorial image
Share this article

Here are all the latest local football results involving teams, leagues and cups in the Hucknall and Bulwell area:

WINDSOR FOODSERVICE

CENTRAL MIDLANDS

LEAGUE

SOUTH DIVISION

Blidworth Welfare 1 Mickleover Royals 0, BULWELL No Match, Holbrook St Michael’s 1 Swanwick Pentrich Road 2, HUCKNALL ROLLS LEISURE 4 Mickleover Royal British Legion 0, HUCKNALL TOWN 0 Eastwood Community 1, LINBY COLLIERY WELFARE 0 Harrowby Saints 0, Real United 3 Belper United 5, Southwell City 1 Pinxton 3.

LEAGUE CUP, THIRD ROUND (last 16)

Thoresby Colliery Welfare 0 Clifton All Whites 1.

LEAGUE CUP, QUARTER-FINAL

Belper United 4 HUCKNALL ROLLS 2 (played last midweek).

FLOODLIT CUP, SOUTHERN QUARTER-FINAL

Mickleover Royals 2 Pinxton 4. Pinxton play Belper United in the southern semi-final. Eastwood Community already through to the southern final.

RESERVES PREMIER DIVISION

THIS MIDWEEK: Harworth Reserves 0 Eastwood Community Reserves 3.

LAST SATURDAY: Belper United Reserves 1 Holbrook St Michael’s Reserves 1, Eastwood Community Reserves 2 Sherwood Colliery Reserves 4, HUCKNALL TOWN RESERVES No Match, Pinxton Reserves 0 Blidworth Welfare Reserves 3, Swanwick Pentrich Road Reserves 1 Harworth Reserves 0. LAST MIDWEEK: Pinxton Reserves 1 Swanwick Pentrich Road Reserves 1.

PRECISION TRAINING

NOTTS SENIOR LEAGUE

SENIOR DIVISION

Beeston 3 Keyworth United 6, Burton Joyce 11 (Eleven) Awsworth Villa 1, Cotgrave 1 Wollaton 1, Kirton Brickworks 0 Bingham Town 1, Sandhurst 1 Attenborough 3, Selston 0 Bilborough Town 4, West Bridgford 4 Boots Athletic 1.

JUNIOR LEAGUE CUP, SEMI-FINAL

Ashland Rovers Reserves v LINBY COLLIERY WELFARE RESERVES (playing at Hucknall Rolls Leisure FC on Wednesday night). Winners to play Keyworth United Reserves or Kimberley Miners Welfare Reserves in the final.

DIVISION ONE

Ashland Rovers 3 South Normanton AFC Reserves 1, HUCKNALL ROLLS LEISURE RESERVES No Match, Magdala Amateurs 5 Gedling Southbank 3, Netherfield Albion 4 Southwell City Reserves 2, Nottinghamshire 6 LINBY COLLIERY WELFARE RESERVES 1, Radcliffe Olympic Reserves 0 Newark Flowserve 0, Underwood Villa 1 Ruddington Village Reserves 1.

DIVISION TWO

AFC Clifton 1 Calverton Miners Welfare 4, Ashland Rovers Reserves 3 Cotgrave Reserves 3, Aspley Park 6 Bilborough Town Reserves 0, Bilborough United 5 WATNALL ATHLETIC 0, FC Samba 10 (Ten) Sandhurst Reserves 0, Underwood Villa Reserves 2 Nottinghamshire Reserves 2.

MIDLAND AMATEUR

ALLIANCE

PREMIER DIVISION

LAST SATURDAY: Old Elizabethans 4 FC Coopers 5, Rainworth Rangers 0 BESTWOOD MINERS WELFARE SPORTS CLUB 3, Ravenshead 2 Beeston Old Boys Association 0, Southwell City 3rd 1 AFC Farnsfield 1, Woodborough United 3 Mansfield Hosiery Mills 2. LAST MIDWEEK: Trent Vineyard 1 Mansfield Hosiery Mills 2.

NOTTS SUNDAY

MORNING LEAGUE

PREMIER PREMIER DIVISION

ACAF Sycamore Saints P Carlton Top Spot P, Clumber 0 Trowsers 2, HALF MOON 0 Trentside 2, Old Colonial 1 Gedling Inn 2, Queen Adelaide 3 HUCKNALL TOWN SUNDAY 4.

PREMIER DIVISION ONE

AFC H2O 2 Top Valley United 7, ATHLETICO T8’S No match, Edwalton 1 MIS United 4, Premium 0 Robin Hood 2, Stratford Haven 3 BARFLYS H2O 7, THE EMPIRE disbanded.

SENIOR DIVISION TWO

BESTWOOD FC 0 AFC Gedling 5, Bridgford Taverners 3 BESTWOOD MINERS WELFARE 2 (match abandoned because of a serious injury), Carlton Top Spot Reserves 3 Premium Reserves 2, Real United Sunday 2 Dovecrest 1, THE NABB INN 3 The Castle Inn 1.

SENIOR DIVISION THREE

Edwalton Reserves 0 Netherfield Colts 8, Horse And Jockey (Arnold) 1 AFC DOWHAN 5, Major Oak 5 Wollaton Hall 1, Kingswell Rangers P Nags Head Bobbers Mill P, Queen Adelaide Reserves 3 Strelley 2.