All the weekend’s local football results from the Hucknall and Bulwell area

CHECK out all the local football results
CHECK out all the local football results

Here are all the weekend’s local football results from teams and leagues in the Hucknall and Bulwell area:

WINDSOR FOODSERVICE

CENTRAL MIDLANDS LEAGUE

SOUTH DIVISION

Belper United P Blidworth Welfare P, BULWELL v LINBY COLLIERY WELFARE to be played on Tuesday night, Clifton All Whites 6 Harrowby Saints 3, Eastwood Community v HUCKNALL TOWN to be played on Wednesday night, Holbrook St Michael’s 1 Mickleover Royal British Legion 5, Pinxton 3 HUCKNALL ROLLS LEISURE 1, Real United 4 Swanwick Pentrich Road 0.

RESERVES PREMIER DIVISION

Blidworth Welfare Reserves 11 (Eleven) Holbrook St Michael’s Reserves 0, HUCKNALL TOWN RESERVES 3 Sherwood Colliery Reserves 2, Thoresby Colliery Welfare Reserves 3 Pinxton Reserves 2.

PRECISION TRAINING

NOTTS SENIOR LEAGUE

SENIOR DIVISION

Attenborough 1 Beeston 3, Bilborough Town 3 Ruddington Village 5, Boots Athletic 0 West Bridgford 7, Burton Joyce 1 Selston 4, Keyworth United 2 PMG Cavaliers 1, Wollaton 2 Cotgrave 1.

DIVISION ONE

Gedling Southbank 2 South Normanton AFC Reserves 1, LINBY COLLIERY WELFARE RESERVES 3 Radcliffe Olympic Reserves 2, Magdala Amateurs 0 Newark Flowserve 1, Netherfield Albion 1 Awsworth Villa Reserves 0, Southwell City Reserves 3 Ruddington Village Reserves 4, Underwood Villa 3 Nottinghamshire 1.

NOTTS FA INTERMEDIATE COUNTY CUP, THIRD ROUND (last 16) -- Kimberley Miners Welfare Reserves 2 Ashland Rovers 0.

NOTTS SUNDAY

MORNING LEAGUE

PREMIER SECTION CUP,

QUARTER-FINALS

Carlton Top Spot 0 Trentside 2, Gedling Inn 4 Premium 1, HUCKNALL TOWN SUNDAY 4 Clumber 12 (Twelve), Nuthall 2 Old Colonial 1.

PREMIER PREMIER DIVISION

HALF MOON No Match, Queen Adelaide 10 (Ten) Trowsers 1.

PREMIER DIVISION ONE

ABP 2 Edwalton 2, ATHLETICO T8’S 2 AFC H2O 4, BARFLYS H2O 1 Robin Hood 6, LAFC 1 Stratford Haven 6, Top Valley United 2 THE EMPIRE 0.

SENIOR SECTION CUP,

THIRD ROUND (last 16)

BESTWOOD MINERS WELFARE 3 Bestwood FC 3 (after extra-time, Bestwood FC won 4-3 on penalties), Carlton Cosmos 4 ACAF Sycamore Saints 3, Carlton Top Spot Reserves 0 Real United Sunday 1, Lenton Villa 6 The Castle Inn 1, Queen Adelaide Reserves 2 Major Oak 2 (after extra-time, Major Oak won 3-1 on penalties), Stratford Haven Reserves 1 Premium Reserves 3.

SENIOR DIVISION TWO

THE NABB INN 4 Beeston Biz 2.

SENIOR DIVISION THREE

Bilborough Rangers 9 Horse And Jockey Arnold 2, Kingswell Rangers 4 Netherfield Colts 4, Nags Head Bobbers Mill 4 AFC DOWHAN 4, Strelley 9 Borussia TNF 0, Wollaton Hall 4 Edwalton Reserves 3.